23-09-2021 07:23
Okręgówka Tarnów - 9 kolejka podsumowanie
D.Oleksowicz

Za nami 9 kolejka tarnowskiej Okręgówki, w której padły aż 33 gole. W niesamowitym gazie pozostaje ekipa z GKS-u Gromnik. Lider w efektownym stylu (wygrana 5:0) pokonał przedostatnią Zorzę. 9 meczów i 27 punktów, postawa piłkarzy z Gromnika musi budzić szacunek. Nieobecność rezerw Unii, wykorzystał TS Tuchów. Team z Tuchowa w takich samych rozmiarach, jak lider wygrał z LUKS Skrzyszów i awansował na drugą pozycję. Cenną wygraną z Żabna, wywiózł Dunajec Zbylitowska Góra. W spotkaniu Polan-Dunajec, mieliśmy one man show - zawodnika/trenera gości Wacława Macioska, który dwukrotnie odnalazł drogę do siatki i zapewnił swojej drużynie wygraną. Świetnie na "lanie" od rezerw Jaskółek, zareagowali piłkarze Zalipia. W środowe popołudnie aż 5:1 rozgromili beniaminka - Rzepiennik Strzyżewski. Na chwilę obecną Rzepiennik, mocno odbija się od V ligowej rzeczywistości. Kolejna porażka Olimpii, to już praktycznie nic z nowości. Po raz kolejny dopisali 0 punktów, po starciu z Szynwałdem. W meczu ekip z środka tabeli, LKS Ładna okazała się o jedno trafienie lepsza od Dąbrovii i awansowała na 8 pozycję. Meczem kolejki były derby regionu: Rzuchowa - Pleśna. Kibice zobaczyli w nim 8 goli, a mecz z pewnością mógł się podobać. Do przerwy to gospodarze byli z przodu i prowadzili 2:1. Druga odsłona to popis gości, którzy aż czterokrotnie pokonali bramkarza Rzuchowej

9 KOLEJKA OKRĘGÓWKA TARNÓW

GKS GROMNIK - ZORZA ZACZARNIE 5:0

Bramki: J.Słota 2x, A.Wiewióra 2x, A.Wójcik

GKS: M. Bąk - Ł. Steć, D. Masłoń (60' K. Dynak), P. Kafel, M. Kwiek - D. Słota, B. Niziołek, J. Słota, D. Szczerba, A. Wójcik - A. Wiewióra

Bramki: Kotwa (sam.), A.Szczerba - K.Woźniak

LKS: Kuta, Siemiński, Lipiński, Poproch, Kwarciński(65 Karpowicz), Krauze, Jasiak, Król, Skwarczyński(55 Rolnicki), Kiełbasa, Szczerba

TUCHOVIA TUCHÓW - LUKS SKRZYSZÓW 5:0

Bramki: J.Różycki, Sz.Baran, Sz.Bielak, D.Rąpała 2x

LKS SZYNWAŁD - OLIMPIA WOJNICZ 3:0

Bramki: M.Stańczyk, K.Hebda, R.Kantor