15-09-2021 12:16
WYWIAD: Dawid Szczerba - GKS Gromnik "Co słychać u lidera rozgrywek?"
Fot. Dariusz Oleksowicz

     Rewelacyjny start sezonu GKS-u Gromnik! 7 wygranych z rzędu,  pozwala im na pewne prowadzenie w tarnowskiej „Okręgówce”. Takie wyniki nie przechodzą bez echa, więc postanowiliśmy zapytać u źródła, skąd takie wyniki oraz czy apetyty rosną w miarę jedzenia. Dlatego dziś do wywiadu, złowiliśmy pomocnika - głównego architekta lidera rozgrywek. Przed państwem Dawid Szczerba, piłkarz – GKS-u Gromnik.

   7 spotkań w sezonie 2021/2022 tarnowskiej Okręgówki, a Wy – GKS Gromnik jesteście liderem, z kompletem punktów. Skąd taka eksplozja formy z waszej strony?

    Cieszymy się jak najbardziej z takiego wyniku. Myślę, że jest to efekt dobrej współpracy całego zespołu. Można powiedzieć, że wzmocniliśmy się „starymi” zawodnikami, którzy już u Nas grali. Znamy się już dość długo i z pewnością ma to przełożenie na nasze wyniki.

   25 zdobytych goli i tylko 4 stracone. Kluczem do sukcesu jest wasza gra w ofensywie, czy jednak w obronie? W którym aspekcie mocniejszy jest GKS?

  W obecnej chwili ciężko wyróżnić jedną formacje w Gromniku. Zmiany kadrowe pozwoliły na przesunięcie, naszego najbardziej doświadczonego zawodnika - Pawła Kafla na pozycje środkowego obrońcy. Do niego  dołączył Bartek Niziołek który również bardzo wzmocnił naszą defensywę. Jeśli chodzi o ofensywę, to wynik strzelonych bramek mówi sam za siebie. Przy odrobinie lepszej skuteczności, ten wynik mógłby być jeszcze lepszy.

   Skoro po 7 kolejkach, z 21 punktami liderujecie w tabeli, musi pojawić się pytanie – GKS Gromnik za rok w IV lidze?

  IV liga? Szczerze mówiąc nie rozmawiamy o tym. Cieszymy się, ze na razie jesteśmy liderem i oby zostało to jak najdłużej. Do końca sezonu jeszcze długa i kręta droga. Jeżeli jednak pojawi się taka okazja, na pewno z niej skorzystamy.

   Który z dotychczas rozgrywanych meczów był najtrudniejszy?

  Z dotychczas rozegranych meczy to myślę, że ten z rezerwami Unii Tarnów. Młodzi zawodnicy pokazali wysoki poziom wyszkolenia. Nie bez powodu są v-ce liderem rozgrywek.

   Głównym rywalem GKS-u w walce o 1 miejsce będzie drużyna..? Dlaczego?

  Jest kilka drużyn, które prezentują na prawdę dobra piłkę. Tak jak wspomniałem Unia II Tarnów czy chociażby Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, z która rywalizujemy od kilku dobrych lat. Zawodnicy z Jastrząbki również się wzmocnili co pokazuje, ze nie będą grać o utrzymanie w tej lidze. Takie zespoły jak Wisła Szczucin czy Żabno, to też bardzo mocne zespoły.

   W bieżącym sezonie zdobyłeś 4 bramki (gol z Szynwałdem, z Olimpią Wojnicz, Pleśną oraz Rzepiennikiem). Z jakich statystyk na koniec sezonu Dawid Szczerba będzie zadowolony? 20 goli to pułap do osiągnięcia?

  Jak na razie udało się zdobyć 4 bramki. Czy będzie więcej? Mam nadzieję, że tak! Aczkolwiek w ten sam sposób, zadowalają mnie zdobyte asysty - których jest znacznie więcej, niż bramek w obecnym sezonie. 20 goli to dość dużo bramek do zdobycia, ale nie ma rzeczy niemożliwych.

   Jesteś zawodnikiem bardzo wszechstronnym, możesz zagrać na każdej pozycji w ofensywie. Teraz to środek pola jest Twoim miejscem, a głosy o tym, że byłeś MVP w rundzie wiosennej, poprzedniego sezonu z pewnością, nie są przesadzone. To właśnie „8” to miejsce, gdzie czujesz się najlepiej na boisku?

 Od wiosny ubiegłego sezonu moja pozycja na boisku to „10”. Trener Leszek Kraczkiewicz zaproponował mi ta pozycje z czego się bardzo cieszę. Zdarza mi się grać na pozycji „8” czy nawet „6”, wszystko zależy od tego z kim rozgrywamy mecz. Lubię trochę popracować na boisku (hehe) Głosy o MVP poprzedniej wiosny? Bardzo miło to słyszeć. To oznacza, że praca jaką wykonałem, była dobra.

   „Ósemka" albo „10”, którą podpatruję w telewizji. Oczywiście prosimy o uzasadnienie?

    Od zawsze Andres Iniesta. Jego inteligentna gra, poruszanie się na boisku i podania jakie funduje kolegom z drużyny -  to czysta poezja.

 

 

 

 

GA
Komentarze