17-08-2021 11:21
Podsumowanie I kolejki Keeza Klasa A

Pierwsze emocje związane z Keeza Klasa A - już za nami! Jak zwykle w zmaganiach tej klasy rozgrywkowej - nie zabrakło ciekawych rozstrzygnięć oraz dużej ilości bramek. Zawodnicy występujący w tej lidze w pierwszej kolejce osiągnęli średnią 4 bramek na mecz. Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie kolejki, która zainaugurowała sezon 2021/22.

 
Zgodnie z oczekiwaniami chyba wszytskich - od zwycięstwa sezon rozpoczęła drużyna ze Zgłobic. Choć ich pierwszym rywalem w meczu wyjazdowym była ekipa Ciężkowianki - która występuje w roli spadkowicza z ligi okręgowej - to podopieczni trenera Popieli sprostali zadaniu i zdobyli trzy punkty w meczu inaugurującym. 

W sezon dobrze weszła również inna ekipa, która na pewno nie odpuści walki o awans w tym sezonie. Mowa o drużynie z Pogórskiej Woli, która w pierwszej kolejce pewnie pokonała na własnym terenie Białą Lubaszową. Naszym oczekiwaniom natomiast nie sprostała drużyna Olszynki Ołpiny. Pomimo, że pierwsze spotkanie zawodnicy tej drużyny rozgrywali na własnym terenie - to doznali dość wysokiej porażki w starciu z KS US Śmigno. Jesteśmy ciekawi, czy gra przyjezdnych znacząco się poprawiła w stosunku do poprzedniego sezonu, czy też przerwa między sezonami wpłynęła negatywnie na drużynę gospodarzy. 
 
Nieoczekiwanie pewne zwycięstwo odniosła drużyna LKS Wierzchosławice-Ostrów. Co prawda na ich stronie można przeczytać, że drużyna przyjezdnych pierwszą połowę rozgrywała w "10", to byliśmy przekonani, że jednak Siemiechów stawi większy opór. Przy okazji tego spotkania nasuwają się pytania. Czy rezygnacja z drugiej drużyny Wierzchosławic była kluczem do poprawy wyników pierwszego zespołu? Oraz co złego wydarzyło się w Siemiechowie, że pierwsze 45 minut musieli rozgrywać w osłabieniu? To tylko pierwsza kolejka i na pewno na te pytania oraz inne odpowiedzi otrzymamy w następnych starciach.
 
W tej kolejce odbyły się dwa spotkania w Tarnowie i co ciekawe w obu tych meczach gośćcami były drużyny z Koszyc. Znacznie lepiej poradziły sobie Koszyce Wielkie, które pokonały beniaminka rozgrywek - Błękitnych. Natomiast Koszyce Małe nieznacznie przegrały w starciu z Iskrą.
 
Na koniec podsumowania zostawiliśmy jedyny remis pierwszej kolejki, który nieoczekiwanie padł w Ryglicach. Miejscowa ekipa, pomimo że była skazywana na pożarcie w meczu z Gosłavią - pokazała pazur i wywalczyła cenny punkt na własnym terenie.
 
 
Wyniki I kolejki Keeza Klasa A
 
LKS Wierzchosławice-Ostrów - WKS Siemiechów 3:1 (1:0)
 
Bramki: 31' Woźniak, 82' Stolarczyk, 90' Moneta | 46' Gryzło
 
Iskra Tarnów - Victoria Koszyce Małe 2:1 (1:0)
 
Bramki: 8' Kuta, 61' Partyka | 48' Kołodziej
 
KS Ryglice - Gosłavia Gosławice 2:2 (1:1)
 
Bramki: 45' Kozioł, 54' Cetanrowski | 29' Wróbel, 61' Pochroń
 
Ciężkowianka Ciężkowice -  LKS Zgłobice 1:3 (1:1)
 
Bramki: 30' Kwaśny | 8' Barczak, 48' Mania, 92+2' Bibro
 
Pogoria Pogórska Wola - Biała Lubaszowa 2:0 (1:0)
 
Bramki: 56' Kara | 24' Niziołek (samobój)
 
Olszynka Ołpiny - KS US Śmigno 1:4 (0:2)
 
Bramki: 49' Dziuban | 12', 83' D. Pacura, 35' K. Pacura, 73' P. Pacura
 
Błękitni 1947 Tarnów - LKS Koszyce Wielkie 2:4 (1:3)
 
Bramki: 16' Gniadek, 86' Maziarz | 2' Kras, 14' Trzaskowski, 21' Okoński, 90+4' Sz. Łazarz
 
 
 
 
 
 
PG
Komentarze

  • 2 miesiące temu Obserwator

    Odnośnie meczu w Wierzchosławicach poczekalbym jeszcze z rozdawaniem punktów , w czwartek podczas posiedzenia komisi gier wynik meczu może się jeszcze zmienić dla WKS-u

  • 2 miesiące temu Redakcja

    Bazujemy na tym co jest dostępne tu i teraz. Ale oczywiście jeśli tylko jakiś wynik ulegnie zmianie przez przyznanie W/O na korzyść którejś z ekip -będziemy nanosić poprawki ;) Dziękujemy za informacje!