14-08-2021 21:03
Ekstraliga kobiet: Wygrana piłkarek MKS Tarnovia na inaugurację sezonu!

Świetnie widowisko oglądali kibice, którzy wybrali się na mecz rozgrywany w ramach Ekstraligi kobiet. Piłkarki MKS Tarnovia pokonały Sportis KKP Bydgoszcz, świetnie inaugurując sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wokół Tarnovii ostatnio krąży dużo przykrych informacji o sporych problemach organizacyjnych, szczególnie jeśli chodzi o finanse. Tymczasem na wysokości zadania staje męska sekcja piłkarska (udany start rozgrywek, 6 punktów w 3 meczach) oraz kobieca sekcja piłkarska.

Rywalkami tarnowianek w premierowym meczu Ekstraligi był bydgoski zespół Sportis i trzeba powiedzieć, że trzy zdobyte punkty nie przyszły łatwo.

Choć początek na to nie wskazywał. Gospodynie tego spotkania już w 2. minucie objęły prowadzenie za sprawą Gabrieli Gębicy i mogło się wydawać, że szybko strzelony gol ustawi to spotkanie.

Nic bardziej mylnego, bowiem rywalki się ocknęły i w 25. minucie spotkania Aleksandra Stasiak doprowadziła do remisu. Taki stan utrzymywał się do gwizdka sędziego kończącego pierwszą połowę.

Druga część gry rozpoczęła się niemal bliźniaczo. 120 sekund po wznowieniu spotkania prowadzenie tarnowiankom przywróciła kapitan Tarnovii Katarzyna Białoszewska, a w 68. minucie wynik spotkania na 3-1 podwyższyła Agnieszka Derus.

Wtedy doszło do załamania, bowiem w dwie minuty Karolina Majda ze Sportisu najpierw zmniejszyła stratę, a później ją zniwelowała. 3-3, na które w tym momencie żadna z drużyn nie miała ochoty.

Na szczęście dla tarnowianek to one potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a autorką gola zapewniającego ostatecznie 3 punkty była Gabriela Gębica.

Tarnovia Tarnów 4:3 Sportis KKP Bydgoszcz

Gole: Gębica 2', 80', Białoszewska 47, Derus 68' - Stasiak 25', Majda 69', 71'