09-08-2021 11:51
IV Liga Małopolska Wschód - Pierwsza kolejka

W wekeend wystartowała również IV-liga. W grupie małopolskiej - wschód dominowali gospodarze, którzy wygrali 5 z 9 rozgrywanych w I kolejce spotkań. Jedynym podziałem punktów na starcie rzogrywek, był pojedynek beniaminka Dunajca Zakliczyn z Wierchami Rabka Zdrój. To jedyny punkt zdobyty przez beniaminków, którzy mocno odbili sie od IV-ligowej rzeczywistości. Jarmuta Szczawnica poległa 0:2 na własnym obiekcie z Okocimskim Brzesko, Kolejarz Stróże nie dał rady u siebie z Glinkiem (porażka 1:2), a Radłovia została "zmielona" przez rezerwy Brukbetu. Tutaj przy posiłkach z Ekstraklasy, ekipia z Radłowa nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Zostając przy nowych zespołach w IV-lidze, sugerujemy zapomnieć o pierwszej kolejce i uznać to za wypadek przy pracy. Faworyt z Muszyny "przejechał" się po Metalu, na co sam wskazuje rezulat meczu (4:0). Na obu ławkach debiut zaliczyli nowi trenerzy, a ich humory po tym spotkaniu, z pewnością znacząco się różniły. Drugą drużyną, w jakiej upatrujemy kandydata do walki o czołowe lokaty jest Lubań. Zespół prowadzony przez Grzegorza Hajnosa pokonał 3:1 Wolanię, chociaż to goście wyszli w tym meczu, pierwsi na prowadzenie. Skromne wygrane odnotwały zespoły Watry i Glinika, które dopisały po 3 oczka w pierwszej kolejce. Przekonujące zwycięstwo odnieśli podopieczni Piotra Saratowicza - gracze Skalnika Kamionki Wielka. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej Skalnik wrzucił wyższy bieg i po dwóch trafieniach Fryzowicza oraz Nowaka ograł Bocheńskiego 3:0. Dobry start zanotowali również piłkarze Okocimskiego, którzy po golach Klimczyka i Lizaka, przywieźli z Szczawnicy trzy punkty. Na deser zostawiamy mecz, który możemy nazwać hitem oraz największą niespodzianką pierwszej kolejki. Mowa tutaj o pojedynku Tarnovii z Limanovią. Faworyzowani goście, po 10 minutach prowadzili 0:2 i mecz wydawał się być zamknięty. W drugiej połowie nastąpił zryw gospodarzy, którzy po kontaktowej bramce z rzutu karnego w 62 minucie, poszli zdecydowanie za ciosem. Po trafieniach Bigasa, Kijowskiego oraz Kozdroja - Tarnovia odwróciła losy meczu i zostawiła w pokonanym polu Limanovię.

Watra Białka Tatrzańska - Sokół Słopnice 1:0

Bramki: (Klóska 88')

Watra: Kudła – Uwakwe, Kuchta, Maciasz, Ł. Młynarski – Zuiev (90 Kurnyta), Kuc (62 Grądziel), M. Młynarski (54 Klóska), Surma (90 Łukaszczyk), Masłowski – Dudek.

Sokół: Leśniak – Więcek (60 Bednarczyk), Franczak, Mrózek, Gros (80 D. Porębski) – S. Porębski (69 Kordeczka), Augustyn, Wontorczyk, Pach, F. Nowak – Wiewóra (60 Bolsęga).

Sędzia: Szymon Putek z Wadowic.

Żółte kartki: Maciasz, Dudek, Ł. Młynarski Kurnyta  – Pach, Gros

Czerwona kartka: Pach (89 za drugą żółtą)

Tarnovia Tarnów - Limanovia Limanowa 4:2

(Tokarczyk 62' - k Bigas 72' Kijowski 84' Kozdrój 87' - Bertuol 5' -k , 9' - k)

Lubań Maniowy – Wolania Wola Rzędzińska 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michoń 43, 1:1 Szeliga 59, 2:1 M. Sikora 86, 3:1 Mrówka 90.

Lubań: J. Sikora – Szeliga, Firek, Chlipała – Pluta (64 M. Sikora), Jandura (50 Ligienza), Skórski, Noworolnik (60 Szwajnos) - P. Duda, Mrówka, Kasperczyk (82 Wróbel).

Wolania: Boruch – Tragarz, Mróz, Michoń, Lubera – Janiec, Partuta (68 Tadel), Witek (46 Rębacz), Wójcik (82 Kuczek), Tubek – Minorczyk (68 Nowak).