15-06-2021 13:39
Podsumowanie Keeza Klasa A | 29 kolejka
fot. Hernyk Świerczek - "Z płyty boiska"

Za nami 29. seria spotkań Keeza Klasa A - po której mamy już rozstrzygniętą kwestię pierwszego miejsca na koniec tego sezonu. Pierwszy raz w historii awans do ligi okręgowej wywalczyła ekipa z Rzepiennika. Jest to na pewno ogromny sukces całej drużyny oraz wszystkich zaangażowanych w losy tej ekipy. Sukces tym bardziej robi wrażenie, gdyż Rzepiennik Strzyżewski wywalczył awans jako beniaminek rozgrywek - czego cała redakcja im serdecznie gratuluje!

Jednak nie tylko oni rozgrywali swoje spotkanie w tej kolejce, zapraszamy was na krótkie podsumowanie.
 
Na początek bierzemy na warsztat spotkanie rozgrywane w Radlnej. Wszyscy dobrze wiemy, w jakiej sytuacji jest ta ekipa i przed tą kolejką wierząc w cuda - KSR musiał powalczyć o komplet punktów. Niestety nie udało się zgarnąć pełnej puli w starciu z KS Ryglice. Mecz zakończył się bramkowym remisem, a Radlnej pozostaje już tylko wiara w sytuacje - w której z ligi spadnie tylko jedna drużyna, a im uda się wyprzedzić Lisią Górę - z którą jutro rozegrają bezpośrednie starcie.
 
Gosłavia, która walczy o drugą pozycję w tabeli na koniec sezonu - wygrała nieznacznie swoje wyjazdowe spotkanie w Lubaszowej. Tym samym Biała, która przez większą część sezonu radziła sobie bardzo dobrze - w samej końcówce spadła na 6 miejsce w tabeli.
 
Wielkie derby Koszyc zakończyły się wielkim pogromem! Koszyce Wielkie na własnym terenie rozgromiły swojego rywala zza miedzy aż 7:0! Co ciekawe, do przerwy gospodarze prowadzili skromnie 1:0. To w drugiej połowie podopieczni Okońskiego założyli walec, którym przejechali się po swoim rywalu.
 
Grad bramek spadł również w Tarnowie, gdzie miejscowa Iskra pokonała na własnym ternie LKS Wierzchosławice-Ostrów aż 7:2. Tym samym nic nie zmieniło się jeśli chodzi o pozycję numer 13 i 14 w tabeli.
 
Wspominaliśmy już o awansie Rzepiennika, trzeba też wspomnieć, w jakim meczu ten awans został wywalczony. Zadanie nie było wcale łatwo, ponieważ grali na wyjeździe z Pogórską Wolą. Jednak lider potwierdził swoją dominację i bez większych problemów wygrał to spotkanie - 3:0.
 
Lisia Góra, która wcale nie jest pewna utrzymana swojej pozycji w Keeza Klasa A - przegrała spotkanie rozgrywane na własnym boisku z WKS Siemiechów. 
 
Ciekawe starcie miało miejsce w Mikołajowicach. Tamtejszy Dunajec dzielnie walczył z ekipą ze Zgłobic, która jednak okazała się być minimalnie lepsza i wygrała to spotkanie 3:4.
 
 
Zgodnie z oczekiwaniami natomiast zakończyło się starcie Olszynki Ołpiny, która pokonała na własnym terenie KS US Śmigno. Dzięki tej wygranej - Olszynka zachowuje matematyczne szanse, aby zakończyć sezon na drugim miejscu w tabeli.
 

Wyniki 29. kolejki Keeza Klasa A:
 
Biała Lubaszowa 1:2 Gosłavia Gosławice
Dunajec Mikołajowice 3:4 LKS Zgłobice
Iskra Tarnów 7:2 LKS Wierzchosławice-Ostrów
Koszyce Wielkie 7:0 Victoria Koszyce Małe 
Olszynka Ołpiny 2:0 KS US Śmigno
Orzeł Lisia Góra 1:4 WKS Siemiechów 
Pogoria Pogórska Wola 0:3 KS Rzepiennika Strzyżewski 
KS Radlna 1:1 KS Ryglice
 
 
PG
Komentarze

  • 4 miesiące temu er

    Krew, przynajmniej mnie zalewa, gdy czytam, czy też słyszę słowa powtarzane bez opamiętania: pełna a jakże pula, projekt, kolokwialny, kuriozalny itd. Wymyślił to jakiś kretyn, reszta powtarza to jak przysłowiowe małpy. Nie stać Państwa na własne słownictwo, ruszcie głową. Taki oportunizm językowy świadczy tylko o ubóstwie w tym przypadku językowym.