02-05-2021 19:44
22 seria spotkań Keeza Klasa A | Podsumowanie
fot: Facebook - drużyny Gosłavia Gosławice

W 22. serii spotkań Keeza Klasa A - niektóre drużyny zorganizowały sobie treningi strzeleckie - co przełożyło się na dosyć pokaźną ilość bramek, które padły w tej kolejce. Drużyny wykręciły średnią 5,25 bramki na mecz trafiając w tej kolejce aż 43 razy. Podsumowaliśmy dla was zmagania w 22. klejce Tarnowskiej Klasy A!

 

Na początek dwa starcia na których była obecna nasza redakcja. Na warsztat wzięliśmy dobrze zapowiadające się starcie w Koszycach Wielkich, gdzie podopieczni Okońskiego podejmowali na własnym terenie Olszynkę Ołpiny. Niestety, ale nasze oczekiwania były zdecydowanie wyższe niż poziom tego spotkania. Był to typowy mecz walki, obie ekipy zostawiły na boisku naprawdę duuużo zdrowia, jednak taka gra była mało interesująca dla widowni. W pierwszej części gry, żadna z ekip nie zyskała wyraźniej przewagi, choć to przyjezdni mieli więcej szans na zdobycie brami. W drugiej odsłonie, to gospodarze częściej byli przy piłce. Jednak Koszyce nie miały pomysłu na to jak realnie zagrozić bramce rywala. Tutaj z pomocą przyszła ekipa Olszynki. Po jednym z dalekich wyrzutów z autu, zawodnik drużyny gości sam wbił piłkę do własnej siatki i tym samym ustawił wynik tego spotkania.

 

Po tym meczu szybko przenieśliśmy się do pobliskiej wsi - Zgłobic, gdzie obejrzeliśmy starcie miejscowej drużyny z KS Ryglice. W tym pojedynku pomimo tego, że na boisku biegało 22 zawodników - nie jesteśmy przekonani do końca czy ekipa z Ryglic dojechała. Oczywiście niech kibice Ryglic nie biorą tego zbyt do siebie, ale prawda jest taka, że ekipa ze Zgłobic zdominowała to spotkanie. Od 1 do 90 minuty dominowali w każdym elemencie gry, bawiąc się grą rozgromili przyjezdnych aż 6:0. Po tym spotkaniu - zastanawiamy się, co poszło nie tak w drużynie ze Zgłobic, że zajmują tak odległą pozycję w tabeli. Kadrowo ta drużyna prezentuje się naprawdę solidnie i to chyba tylko kwestia czasu, gdy zaczną odrabiać punkty.

 
Co prawda Komenda Miejska Policji w Tarnowie nie odnotowała żadnego zgłoszenia o strzelaninie w mieście - jednak taka strzelanina miała miejsce na boisku Iskry Tarnów w piątek. Tarnowianinie inponują formą na początku rundy wiosennej. Przed tygodniem remis z liderem, teraz na własnym terenie rozbili Lisią Górę 7:3. Równie hokejowy wynik padł w Wierzchosławicach, gdzie beniaminek rozgrywek KS Rzepiennik Strzyżewski rozbił gospodarzy aż 1:9!
 
W tej kolejce zanotowaliśmy również 3 remisy, sami nie wiemy, który z nich jest największym zaskoczeniem. Ówczesny wicelider rozgrywek - Gosłavia Gosławice podzieliła się punktami z KS US Śmigno, tym samym spadła na 3 miejsce w tabeli. W Lubaszoej raczej wszyscy spodziewaliśmy się, że beniaminek odprawi KS Radlną bez punktów. Jednak jak się okazało, Radlna postawiła się Białej i na tym trudnym terenie udało się im wywalczyć remis. Z tego co udało nam się dowiedzieć, to na dobrą sprawę goście mogli to spotkanie nawet wygrać, ale co tam się tak naprawdę działo - to wiedzą już tylko obecni na tym wydarzeniu. Trzeci remis padł w Koszycach Małych, gdzie gospodarze mogą czuć duży niedosyt. Prowadzili na własnym boisku 3:1 z Siemiechowem, jednak finalnie goście wyrównali stan gry i dopisali 1 punkt do ligowej tabeli.
 
Na sam koniec mamy skromne zwycięstwo lidera z Pogórksiej Woli. Tym razem w meczu wyjazdowym pokonali Dunajec Mikołajowice. Choć to gospodarze w początkowej fazie meczu objęli prowadzenie w tym spotkaniu, to jednak determinacja gości wzięła górę i Pogórska Wola utrzymuje dwupunktową przewagę w tabeli.
 
 
Wyniki 22. kolejki Keeza Klasa A
 
Gosłaia Gosławice 1:1 KS US Śmigno 
Victoria Koszyce Małe 3:3 WKS Siemiechów
LKS Wierzchosławice-Ostrów 1:9 KS Rzepiennik Strzyżewski
LKS Zgłobice 6:0 KS Ryglice
Biała Lubaszowa 2:2 KS Radlna 
Dunajec Mikołajowice 1:2 Pogoria Pogórska Wola
Iskra Tarnó 7:3 Orzeł Lisia Góra
LKS Koszyce Wielkie 1:0 Olszynka Ołpiny
 
 
PG
Komentarze