27-04-2021 16:09
Podsumowanie 11. kolejki KEEZA Klasa B Tarnów!

Z małym poślizgiem ruszyła również KEEZA Klasa B Tarnów. W 11. kolejce mieliśmy jeden mecz na szczycie, dwa pogromy i w sumie pięć spotkań. Wnioski?

 

Wniosek numer jeden - Błękitni Tarnów celują w awans. Klub, który od dawna tuła się po B-klasowych boiskach, przechodzi proces profesjonalizacji. W lutym tego roku zostało podpisane porozumienie z czwartoligowym Metalem Tarnów, na mocy którego kluby skupią się przede wszystkim na szkoleniu młodzieży. Z bardziej krótkofalowych "zysków" Błękitni będą mogli wypożyczać zawodników Metalu. To powinno poprawić poziom drużyny. W ten weekend rozprawili się, choć nie bez problemów, z głównymi rywalami o awans - LKS Rudkę pokonali 1-0, choć rywale nie wykorzystali rzutu karnego, obronionego przez prezesa Błękitnych - Pawła Holcmana. Mając takiego dowódcę - sprawnego w gabinetach i skutecznego na boisku - można myśleć o awansie.

Wniosek numer dwa - Błękitni nie mają monopolu na awans. Co prawda tarnowianie są na pierwszym miejscu w tabeli i mają 5 punktów przewagi nad wspomnianą Rudką oraz Zrywem Wielka Wieś, ale obie drużyny wydają się mieć lepszy potencjał ofensywny. Świadczy o tym bilans bramek - Błękitni strzelili do tej pory 27 goli, a ich rywale odpowiednio 41 i 43. W ten weekend znacznie swoje konto poprawili piłkarze Zrywu, którzy zdemolowali KS Tarnowiec aż 8-0. 

Wniosek numer trzy - LKS II Wierzchosławice-Ostrów to nie był chyba dobry pomysł. Rozumiemy zamysł posiadania rezerw, stawiania na krajanów, ale to chyba zbyt wczesny etap. Przypomnijmy, że drużynę rezerw do rozgrywek zgłosiła też Unia Tarnów, ale Jaskółki zrezygnowały z tego pomysłu tuż przed startem sezonu. Skoro czołowa drużyna IV ligi nie podejmuje się takich działań, to tym trudniejsze będzie to dla drużyny z dołu tabeli tarnowskiej A klasy. Piłkarze z Wierzchosławic po raz kolejny dali się wysoko ograć, kończąc mecz z Radarem Łętowice 8-2. 

Wniosek numer cztery - rzut karny w B Klasie to jeszcze nie gol. Wspomnieliśmy o tym w meczu Rudka-Błękitni, ale świetny mecz rozegrał również bramkarz KS Łękawica, który nie dość, że obronił rzut karny, to jeszcze nie dał się pokonać przy dobitce strzału. Klasa! Co prawda B, ale klasa...

Wniosek numer pięć - B klasa to naprawdę dobrze opakowane rozgrywki. Świetnie profil na facebooku zaczęła prowadzić wspomniana wyżej KS Łękawica. Dowodem na to choćby wideo z karnego, które jest w świetnej jakości. Aktywni w sieci są również Błękitni Tarnów z niezłymi grafikami oraz relacjami z meczów (skróty z ich udziałem będziemy umieszczać co tydzień!). Regularnie prowadzone są "fanpejdże" Sokoła Wałki, Alfy Siedliska, Zrywu Wielka Wieś. Dodawane są wyniki, strzelcy, czasem nawet składy, przyjemne grafiki, galerie zdjęć. Wygląda to naprawdę profesjonalnie jak na najniższy ligowy poziom. Szczere gratulacje! 

Umieszczamy też obiecany skrót meczu na szczycie - LKS Rudka - Błękitni Tarnów.

GA
Komentarze