26-04-2021 19:34
Keeza Klasa A | Podsumowanie 21. kolejki!
fot.: Henryk Świerczek

Bardzo długo czekaliśmy na pierwsze ligowe zmagania Keeza klasa A w roku 2021. Pewnie przez ten fakt, szybko minął nam ten weekend. Przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie zmagań w 21. kolejce - a w niej padło aż 38 bramek, nie zabrakło ciekawych rezultatów, czy nieoczekiwanego remisu lidera rozgrywek.

 
Właśnie od spotkania lidera Tarnowskiej A klasy rozpoczynamy nasze podsumowanie kolejki. Raczej nikt nie spodziewał się, że w meczu 21. kolejki Pogórska Wola starci punkty w starciu z Iskrą Tarnów. Jak się okazuje, drużyna z Tarnowa nie przestraszyła się ciężkiego terenu i wywalczyła bardzo cenny punkt. Strata punktów przez zawodników z Pogórskiej woli sprawia, że walka o mistrzostwo będzie jeszcze ciekawsza.
 
Za plecami lidera również działy się ciekawe rzeczy. W meczu ekip, które zajmowały przed 21. serią spotkań 2 i 3 miejsce - Olszynka nie wykorzystała atutu własnego boiska i odnotowała porażkę w starciu z Gosłavią Gosławice. Tym samym goście wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.
 
Porażkę Olszynki wykorzystał beniaminek rozgrywek - Rzepiennik Strzyżewski. Podopieczni trenera Gierałta w hicie kolejki pewnie pokonali na własnym boisku ekipę ze Zgłobic. Tym samym Rzepiennik awansował  na 3 miejsce tabeli i zmniejszył stratę do lidera.
 
Remisem zakończyło się spotkanie w Lisiej Górze, gdzie miejscowy Orzeł podejmował Koszyce Wielkie. Goście prowadzili do przerwy różnicą dwóch bramek, jednak finalnie to oni musieli gonić wynik - co udało się im w doliczonym czasie gry ratując remis na inaugurację.

Swoje mecze na wyjazdach wygrały ekipy z Mikołajowic, Koszyc Małych oraz Lubaszowej. Dunajec pokonał ostatnią w tabeli KS Radlna, co do której mieliśmy większe oczekiwania w meczu inauguracyjnym. Ciągle jednak wierzymy, że w końcu odpalą. Niemiej - Mikołajowice notują świetny rezultat na początek rundy rewanżowej. Spotkanie Koszyc Małych zostało opisane szerzej przez szanowanego oraz lubianego Henryka Świerczka, my zdradzimy tylko, że Victoria pokonała KS US Śmigno 3:5. Natomiast Biała bez większych problemów pokonała KS Ryglice (1:4).
 
Podsumowanie kończymy starciem Siemiechowa z Wierzchosławicami. W tym pojedynku nieznacznie lepsza okazała się ekipa gospodarzy, która za sprawą dwóch bramek Dawida Gucwy - umocniła swoją lokatę w górnej części tabeli.
 
WYNIKI:
 
Olszynka Ołpiny 1:3 Gosłavia Gosławice
Orzeł Lisia Góra 3:3 Koszyce Wielkie
Pogoria Pogórska Wola 0:0 Iskra Tarnwów
KS Radlna 2:5 Dunajec Mikołajowice
KS Ryglice 1:4 Biała Lubaszowa
KS Rzepiennik Strzyżewski 4:1 LKS Zgłobice
WKS Siemiechów 2:1  LKS Wierzchosławice-Ostrów
KS US Śmigno 3:5  Victoria Koszyce Małe
PG
Komentarze

  • 5 miesiące temu John Terry

    Awans rozstrzygnie się między ekipami Gosłavii, a Rzepiennika. Czuję to w kościach :D :D