24-04-2021 21:06
Derby Tarnowa dla Tarnovii
Podobne tematy:

Po rozegranych derbach w dużo lepszych humorach sobotni wieczór spędzają zawodnicy Tarnovii Tarnów. Podopieczni trenera Gucwy pokonali Metal Tarnów 3-0. Gole strzelali Klich, Ogorzały i Kozdrój.

Stawką meczu była nie tylko możliwość chodzenia po Tarnowie z podniesionym czołem, ale też, a może przede wszystkim, bycie w górnej części tabeli. Przypomnijmy, że IV liga wschód po pierwszej rundzie dzielona jest na dwie części - górna ma pewne utrzymanie i walczy o mistrzostwo, dolna natomiast musi bronić się przed spadkiem. Przed meczem obie drużyny sąsiadowały w tabeli. Tarnovia była na ostatnim bezpiecznym miejscu w górnej części, Metal z kolei na czele części "spadkowej", choć ilość punktów na koncie obu drużyn była identyczna - 19 oczek.

Czy Metal był rozkojarzony, czy przemotywowany - nie wiemy. W każdym razie "Gawrony" weszły w mecz najgorzej jak można było. Już w 3. minucie błąd przy wybiciu wykorzystał Patryk Klich, a po kilku następnych minutach piłkarze Tarnovii wywalczyli rzut karny, zamienionego na gola przez Ogorzałego. Od tego momentu Tarnovia mogła grać na luzie, mając w garści świetny wynik. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 3-0, a ostatniego gola na dobicie strzelił wprowadzony po przerwie Kozdrój.

W pomeczowej wypowiedzi trener Gucwa zadedykował zwycięstwo zmarłemu niedawno wieloletniemu prezesowi Tarnovii Tarnów Waldemarowi Urbanowi. Stwierdził również, że wierzył w wygraną swojego zespołu, szczególnie widząc poziom determinacji piłkarzy z Bandrowskiego. Dodał też, że jest szczęśliwy po zdobyciu trzech punktów, bowiem sytuacja kadrowa zespołu nie jest najlepsza i trzeba było trochę się nagimnastykować, by dobrze go poukładać.

Tarnovia Tarnów 3-0 Metal Tarnów
Gole: Klich, Ogorzały, Kozdrój

Info: facebook Tarnovia Tarnów