FUTSAL: BSF Bochnia wypada z gry o awans. Wygrana zawodników Unii Tarnów
Artur Gawle tarnow.pl

Unia Tarnów - BSF ASJ Bochnia 5:4 (1:3)

Bramki: Mateusz Mroczka 4x, Dawid Sojda - Piotr Matras 3x, Mateusz Prokop

[Na zdjęciu bohater meczu - MATEUSZ MROCZKA - autor 4 trafień]

W środę o godzinie 20:00 w hali Tarnowskiej PWSZ rozegrane zostało zaległe spotkanie XIII kolejki - 1 ligi Futsalu, Grupy Południowej. Walcząca o utrzymanie Unia zmierzyła się z drużyną BSF ABJ Bochnia, która jeszcze wczoraj była w grze o awans. Nielicznie zgromadzeni na hali kibice, przeżyli istny rollercoaster. Po pierwszej połowie, dominacji gości mogło się wydawać, że BSF pewnie zgarnie pełną pulę w tym starciu. Trafienie na 1:4 całkowicie "uśpiło" gości, a dzielnie walcząca do końca Unia postanowiła wycofać bramkarza. Dużym handicapem dla gospodarzy była liczba fauli, która w 15 minucie wynosiła 5 - po stronie BSF-u. Zawodnicy z Bochnii musieli grać ostrożniej i poniekąd tutaj, można szukać dla nich usprawiedliwienia. To co jednak, wydarzyło się w końcówce z pewnością zostanie w pamięci obu ekip. W ostatnich 3 minutach, Unia pokazała jak powinno się  wykorzystywać grę w przewadze. Za sznurki pociągał Mroczka, który strzałami z drugiej linii punktował BSF, a na dokładkę dołożył jeszcze gola z przedłużonego rzutu karnego.

Składy:

Unia: Jakub Wałach, Marcin Gruszka, Wojciech Przybył, Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński, Michał Nosek, Konrad Fryś, Dawid Sojda, Damian Chudyba, Szymon Adamski, Dominik Wardzała, Tomasz Grzesiak, Konrad Stańczyk, Michał Sieńczak

BSF: Jakub Smoleń, Mateusz Prokop, Piotr Matras, Tomasz Palonek, Filip Rafanides, Krystian Jaszczyński, Daniel Bukowiec, Konrad Łękawa, Krystian Lewicki, Jakub Maślak, Kamil Rynduch, Łukasz Noga, Arkadiusz Budzyn, Lucas Da Silva Borges