19-01-2021 13:03
WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA - PODSUMOWANIE

 Czas na kolejną ekipę występującą na IV-ligowych boiskach. Dziś podsumujemy występy Wolanii Wola Rzędzińska. Zawodnicy "Wolki" zgromadzili 27 oczek w 15 spotkaniach, przy bilansie bramkowym 28-16. Z pewnością był to dobry okres, dla zawodników oraz całego klubu, jeśli weźmiemy pod uwagę, występy na IV-ligowym szczeblu. Wolania na stałe zagościła w środku tabeli, a miejsce 6-10 można uznać, że jest dla nich przeznaczeniem. Sztab trenerski musi wziąć delikatne poprawki na przygotowania, bo szczyt formy "Wolki" przypadł na ostatniej dwa spotkania. Kamyczkami do ogródka Wolanii, są występy z Sokołem Słopnice oraz wyjazdowy mecz z Popradem Rytro. O ile pełną pulę w starciu z beniaminkiem ze Słopnic, Wolania uratowała walkowerem, tak w starciu z Rytrem, oddając "100" strzałów,[wg relacji charyzmatycznego Kierownika] zdobyli tylko jeden punkt. Mocna końcówka, w której rozgromili u siebie Glinik 4:1 oraz w meczu wyjazdowym GKS Drwinię 5:0, znacznie poprawiła sytuację w tabeli i umocniła zespół z Woli Rzędzińskiej, w grupie mistrzowskiej. Dobre wyniki to oczywiście zasługa całej drużyny, ale dwóch graczy, szczególnie ciągnęło wózek Wolanii. Mateusz Michoń oraz Dominik Minorczyk wzięli ciężar zdobywania bramek na siebie i mocno dawali się we znaki, wszystkim obrońcom w lidze. Mocno zastanawia odejście filaru defensywy Konrada Frysia, który "trzymał" blok obronny. Doświadczony obrońca w zimowym okienku transferowym, zamienił Wolanię na Okocimski Brzesko. Przyznajemy, że jest to dla Nas bardzo "dziwny" transfer. Podsumowując "całokształt" zespołu w rozegranych spotkaniach, wyceniliśmy Wolanię na 4 gwiazdki, ale widzimy potencjał na "bardzo dobry" w dalszej części rozgrywek. Mamy również nadzieję, że nie spoczną na laurach i w rozgrywkach grupy mistrzowskiej będą sprawcami wielu niespodzianek! W dalszej części materiału zapraszamy do wywiadów, m.in. swoje trzy grosze do podsumowania dorzucił trener zespołu Tomasz Juszczyk oraz pomocnik Jakub Tadel. Zapraszamy!

Jak dotąd na boiskach IV-ligi w 15 spotkaniach drużyna Wolanii uzyskała 27 punktów. Trener Juszczyk uważa, to za wynik dobry? Czy bardzo dobry?

Uważam, że 27 pkt to wynik bardzo dobry, chociaż z perspektywy rundy, moglibyśmy mieć tych punktów zdecydowanie więcej. Cieszymy się z tego co mamy, przed sezonem razem z zarządem wyznaczyliśmy sobie za cel, miejsce w grupie mistrzowskiej. Na ten moment jesteśmy bardzo blisko, w 100% realizacji tego planu.

Najlepszy mecz zespół Wolanii rozegrał z..? Chętnie poznamy głębszą analizę, tego spotkania?

Tutaj sam zadaje sobie pytanie, który z naszych meczy był najlepszy i nie znam odpowiedzi. Być może jestem bardzo wymagający, ale oczekuje od swojej drużyny koncentracji i wykonywania założeń taktycznych w każdym meczu. Patrząc na całą rundę, w każdym meczu mieliśmy fazy gry bardzo dobrej jak i słabszej. Ewidentnie nad tym dalej musimy mocno pracować. Jeżeli miałbym szczególnie wyróżnić jakiś mecz, to wskazałbym na mecz z Glinikiem Gorlice, w którym po stracie bramki, dalej graliśmy swoje i w drugiej połowie zdominowaliśmy rywala. Co najważniejsze wreszcie odpalił nasz SFG (o tym więcej może powiedzieć MINOR - ofensywny pomocnik Wolanii - Dominik Minorczyk). Natomiast najlepszy mecz w defensywie jako cała drużyna, rozegraliśmy  wLimanowej. [Przypominamy mecz Limanovia-Wolania zakończył się rezultatem 0:0]

Teraz mniej kolorowo, w którym spotkaniu Pana zespół zaprezentował się najgorzej?

Najsłabszy mecz rozegraliśmy w Kamionce Wielkiej. Najdziwniejsze jest jednak to, że po 20 minutach nic nie wskazywało na to, że jesteśmy w stanie ten mecz przegrać. 

Cel dla drużyny Wolanii na ten sezon został osiągnięty. Miejsce w czołowej 10 jest w 99% pewne, co dalej? Ogrywanie młodzieży czy jednak walka o jak najwyższe miejsce na koniec rozgrywek?

Powiem w skrócie, chcemy pokazać w każdym meczu dobry futbol - z pewną defensywą i skutecznym atakiem. Co do ogrywania młodzieży, to od jakiegoś czasu trenują z nami najlepsi juniorzy i jeżeli będą robić postępy, to na pewno dostaną możliwość pokazania się na 4 ligowych boiskach. Chciałbym w tym miejscu podziękować Marcinowi Witkowi trenerowi juniorów za dobrą współpracę.

Ciężar zdobywania bramek, głównie z Artura Nowaka – rozłożył się na dwójkę pomocników Minorczyk/Michoń. Skąd nagła „eksplozja” strzelecką wymienionej dwójki?

Tutaj nie można mówić o jakiejś eksplozji, bo już w tamtym sezonie Mati i Minor pokazali, że są naszą siłą napędową i wyróżniającymi zawodnikami tej ligi. W drugiej części rundy wskoczyliśmy na swoje tory i pozostaje tylko załować, że runda się skończyła. Co do Artura Nowaka to mimo mniejszej zdobyczy bramkowej jako napastnik, trzeba docenić, że wykonywał kawał innej roboty dla drużyny.

Jeśli mógłbyś wziąć trzech dowolnych zawodników występujących w IV-lidze do własnego, to na kogo padłby wybór?

 Wiadomo że zawodników dobiera się do drużyny oraz ważne jest to o co ma ona grać i jakie są możliwości finansowe klubu. 

Patryk Orlik  - Unia Tarnów  Mateusz Wilk - Limanovia  Daniel Kmak - Glinik Gorlice 

Miejsce premiowane grą w barażach zajmie zespół.? Dlaczego?

Walka o wygranie ligi jak i utrzymanie w niej będzie bardzo ciekawa na wiosnę. Z racji tego, że jestem wychowankiem Unii Tarnów i widzę jaki mają potencjał jako klub -  stawiam na Jaskółki. Jako były zawodnik Tarnovii, chciałbym również, aby drugi klub z tarnowa znalazł się w grupie mistrzowskiej. 

  JAKUB TADEL - Środkowy pomocnik 

Zacznijmy ogólnie od Twojej analizy. Jak ocenisz dotychczasowe spotkania Wolanii w sezonie 20/21? Pozycja mogła być lepsza? Czy 8 miejsce idealnie odzwierciedla waszą dyspozycję w rozegranych 15 meczach?

Dotychczasowe wyniki drużyny oceniam bardzo dobrze, zajmujemy miejsce w górnej części tabeli i taki też był nasz cel, na ten sezon. Myśle, że przy lepszej skuteczności w kilku spotkaniach tych punktów byłoby zdecydowanie więcej i automatycznie pozycja w tabeli wyższa.

Wśród ligowych przeciwników, którego z graczy najchętniej widział byś u swojego boku, w środku pola? Dlaczego? Możesz wybrać dowolnego gracza, oczywiście nie z Wolanii 😉.

Wojtek Szkotak z Termaliki🙂 Mieliśmy już okazję grać wspólnie ze sobą i współpraca na boisku wyglądała całkiem dobrze. Mam nadzieje, że spotkamy się jeszcze razem w jednej drużynie.

Każdy kto zna Cię z boiska, wie lubisz grę na pograniczu faulu. Twój bilans na ten moment to 5 żółtych kartek i 1 czerwona. To jak na Jakuba Tadela chyba słaby wynik. Pamiętasz swój rekordowy sezon, jeśli chodzi o zebrane kartoniki?

Z sezonu na sezon tych kartek dostaje mniej, także nie będę miał nic przeciwko jesli takie liczby pozostaną na koniec sezonu 🙂 Jeśli chodzi o rekord to niestety nie prowadzę takich statystyk, ale pamietam, że zdarzylo mi się w jednej rundzie otrzymać chyba 9 żółtych kartonikow.

W tym pytaniu możesz wypromować, któregoś z kolegów z szatni 😀 Jak myślisz, który z aktualnych zawodników Wolanii ma największe szanse, aby zagrać na wyższym szczeblu rozgrywek?

Uważam, że w drużynie mamy kilku zawodników, którzy na pewno poradziliby sobie w wyższej lidze. Nie chcę tutaj wymieniać nazwisk, bo za szybko obrosną w piórka. Ciężka praca, trochę szczęścia i wszystko przed nimi!

Wolania Wola Rzędzińska za 2 lata w III lidze? Do zrobienia czy raczej bez szans?

Wszystko jest do zrobienia 🙂 Już jeden raz taki cel został postawiony i zadanie zostało wykonane. Wtedy rozgrywki wyglądały zupełnie inaczej, a przy obecnym ksztalcie III ligi jaki mamy obecnie, to raczej mało realny scenariusz.

Miejsce dające gwarancję gry w meczu barażowym wywalczy zespół .. ? Dlaczego?

Unia Tarnów. Posiadają dobrą, solidną drużynę i stać ich na to żeby wygrać ligę, ale uwazam że kwestia mistrzostwa rozstrzygnie się, dopiero w ostatniej kolejce.


Ostatnie pytanie, trochę odchodząc od boiska. Kto jest bardziej wybuchowy i impulsywny na ławce? Trener Juszczyk czy kierownik Czarnik? Remisu nie uznajemy!

Zdecydowana wygrana kierownika!

Goal Anonim
Komentarze