28-12-2020 16:51
Armatura Oldboys zwycięzcą Świątecznego Turnieju Futsalowego!

Tuż po Świętach, a chwilę przed wprowadzeniem tak zwanej "narodowej kwarantanny" 36 zespołów spotkało się na dwóch obiektach, aby rozegrać turniej o Puchar Tarnowa i Dąbrowy Tarnowskiej w futsalu. W Tarnowie zwyciężyła drużyna Westovii, z kolei w Dąbrowie triumfowali zawodnicy Armatury Oldboys, którzy okazali się najlepsi także w łączonym finale obydwu miast. Tytuł MVP powędrował do Tomasza Armatysa, więc to chyba dobry moment, by nieco zmodyfikować pisownię i w kolejnym turnieju wystąpić jako (ARMA)tura.

 

Zarówno w Dąbrowie, jak i Tarnowie uczestnicy zostali podzieleni na trzy 6-zespołowe grupy. Do ćwierćfinałów awansowały dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz dwa zespoły z trzecich miejsc, które zgromadziły największą liczbę punktów.

 

Puchar Tarnowa

 

W Tarnowie do grupy A trafili: Lucky Loosers Grabówka, KS Rzuchowa, Supa Strika, Alex Zakliczyn, Św. Paweł Bochnia oraz M&K Kampery. Ci ostatni zdecydowanie wyróżniali się na tle rywali i nie dali się pokonać w całej fazie zasadniczej tracąc zaledwie dwa gole. Jedynie Lucky Loosers byli w stanie urwać im punkty remisując 1:1. Liderem Kamperów był Bartłomiej Kudelski. który przy współpracy z kolegami poprowadził M&K do 1 miejsca w grupie A.  Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także gracze z Zakliczyna, którzy z 10 punktami na koncie awansowali do ćwierćfinałów.

 

Nieco bardziej wyrównana okazała się rywalizacja w grupie B, w której znaleźli się: Pelikans Team Tarnowiec, Zakłady Mechaniczne Tarnów, Corleone Brzesko, Wisła Sierosławice, Domex Limanowa i Rzezawa Team. Wielu obserwatorów spodziewało się spokojnego triumfu Zakładów Mechanicznych, a tymczasem zespół Bogdana Łabądzia z 10 zdobytymi oczkami zadowolić musiał się trzecią lokatą. Pierwsze miejsce zajął Domex Limanowa, w którym pierwsze skrzypce grali bracia Palacz. Na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy Corleone Brzesko, którzy wprawdzie zgromadzili tyle samo punktów co ZM, ale w bezpośrednim starciu wygrali 1:0.

 

Zdecydowanie najbardziej zacięta była grupa C w składzie: Westovia Tarnów, KS Zaczernie Futsal Team, KS Iskra Tarnów, Krawczyk Team, Boanerges Kraków oraz UT AB Tarnów. Większość wyników na styku i tylko jeden mecz zakończony różnicą trzech bramek. O tym, kto awansuje dalej decydowała tzw. “mała tabela”, bo aż trzy ekipy zakończyły fazę grupową z taką samą liczbą punktów: Westovia, Krawczyk Team oraz Iskra. Lepszy bilans zespołu Artura Kozy i Aleksandry Szewczyk pozwolił na wejście do ćwierćfinałów kolejno z drugiego i trzeciego miejsca, Natomiast najwięcej, bo 10 oczek zgromadzili oldboje Unii Tarnów, którzy do ostatniego meczu nie mogli być pewni wyjścia z grupy. W spotkaniu z Zaczerniem prowadzili 1:0, a w samej końcówce rywale za sprawą stałego fragmentu mogli doprowadzić do remisu i tym samym pozbawić Unię awansu, ale niezłą interwencją popisał się Łukasz Lisak.

 

W ćwierćfinałach M&K Kampery pokonały Zakłady Mechaniczne, Krawczyk Team uległ Domexowi, Corleone zwyciężyło z faworyzowaną Unią, natomiast Westovia ograła Alex Zakliczyn. W meczu półfinałowym drabinka skojarzyła ze sobą Domex z Westovią. Gole Damiana Świątka i Dawida Szczerby dały drużynie Westovii wejście do finału. Z kolei Corleone uporali się z Kamperami, a jedynego gola na wagę awansu strzelił Arkadiusz Goryczka.

Sporo emocji dostarczył sam finał, gdzie rozstrzygnięcie nie zapadło w regulaminowym czasie, ale dopiero w rzutach karnych, Po 10 minutach gry było 2:2. W karnych Westovia okazała się bezbłędna, a dzięki Pawłowi Kasprzykowi, który obronił strzał Przemka Burego, sięgnęła po Puchar Tarnowa. Podium zamknęli M&K Kampery wygrywając 1:0 z Domexem w meczu o 3 miejsce.

 

Zwycięzcy Pucharu w Tarnowie: Westovia

 

Puchar Dąbrowy Tarnowskiej

 

W dąbrowskiej grupie A znaleźli się: DĄBROVIA, Young Boys, Luszowianka, Iskra Dąbrowa, iSPRZET oraz Wiślanie Wola Przemykowska. W odróżnieniu od rywalizacji tarnowskiej, tutaj mieliśmy do czynienia ze zdecydowanie wyższymi wynikami i dominacją poszczególnych zespołów. 6:0, 7:0, 10:0 - zespół Iskry Dąbrowa był tego dnia “chłopcem do bicia”. Najwięcej goli zaaplikowali im gracze Young Boys, którzy razem z Wiślanami zdobyli po 11 punktów i uzyskali awans do fazy pucharowej. 9 punktów zdobyte przez Dąbrovię dało im wejście z trzeciego miejsca.

 

Do grupy B trafili ostateczni triumfatorzy całego turnieju, czyli Armatura Oldboys, którzy już w fazie zasadniczej pozbawili złudzeń swoich rywali wygrywając cztery mecze i notując jeden remis z bilansem bramek 12:2. Solidnie punktował także Sherwood Dąbrowa - każdy z czterech meczów wygrali skromnym 1:0 i w dokładnie takim samym rozmiarze ulegli Armaturze. Obydwie ekipy awansowały do ¼. Smakiem musieli się obejść Matmont Połaniec, Wład-Bud Żabiec, Corleone Bochnia i Powiśle Bolesław.

 

W grupie C spotkali się ze sobą ekipy St. Etienne, Gryfu Borzęcin, Shadow Stars, MK Team ABM, Voyagera Łużna oraz Rekinów Tarnów. Gryf Borzęcin jako jedyny zespół w całym turnieju w obydwu miastach wygrał wszystkie 5 spotkań fazy grupowej i zgromadził komplet punktów. Drugą lokatę zajęli gracze St. Etienne, a Shadow Stars weszli do ćwierćfinałów z trzeciego miejsca. I jak się później okazało, słusznie - bo w ¼ pokonali Young Boys, a w półfinale w rzutach karnych zrewanżowali się Gryfowi za porażkę z fazy grupowej.

 

W pozostałych meczach ¼ Armatura wygrała z Dąbrovią, a St. Etienne z Wiślanami, a półfinał pomiędzy tymi ekipami zakończył się zwycięstwem 3:1 Armatury.

 

Mecz o 1 miejsce pomiędzy nie miał większej historii - dominacja i pewna wygrana 3:0 Armatury nad Shadow Stars pozwoliła im uzyskać przewagę w łączonej fazie finałowej obydwu miast, gdyż remis w regulminowym czasie Westovii z Corleone sprawił, że te dwie ekipy Wielki Finał rozpoczęły z dwoma punktami straty do lidera. Gdyby gracze z Brzeska pokonali Armaturę mielibyśmy zdecydowanie więcej emocji, ale porażka 0:4 wyjaśniła już w zasadzie wszystko. 6 punktów Armatury po drugiej kolejce gier finałowych i remisie Westovii z Shadow, dawało im Puchar niezależnie od rozstrzygnięcia ostatniego meczu. A w nim Westovia na osłodę pokonała Armaturę aż 5:0 zgarniając tytuł wicemistrza.

Najlepszy zawodnik Turnieju o Puchar Radnego Powiatu Tarnowskiego Dawida Kurzawskiego - Tomasz Armatys (Armatura Oldboys)

Po ostatnim gwizdku radny powiatu tarnowskiego Dawid Kurzawski wręczył puchary oraz wyróżnienia indywidualne. MVP całego turnieju wybrany został Tomasz Armatys. W zespole Westovii wyróżniono Damiana Świątka, w Corleone Jakuba Barana, a w Shadow Stars Konrada Stańczyka. Najlepszym bramkarzem został Paweł Kasprzyk z Westovii.

 

 

Iwona Kupiec
Komentarze