16-10-2020 11:20
Zapowiedź XIII KOLEJKI TARNOWSKIEJ OKRĘGÓWKI !

Nadszedł czas, kiedy złe demony powróciły i stadiony piłkarskie, znów będą świecić pustkami. Ciężki to moment dla Nas wszystkich, ale nie pozostaje nic innego, jak uważać na siebie i bliskich. Pomimo co raz gorszej sytuacji w kraju, zawodnicy tarnowskiej okręgówki w weekend wybiegną na boiska. Tylko jedno spotkanie zostało przełożone w związku z „wirusem” i jest to potyczka Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska z LKS Szynwałd.   

Na pierwszy rzut oka, przed rozegraniem meczów jesteśmy zdania, że najciekawsze mecze odbędą się w starciach, gdzie gospodarzami będą zespoły Dunajca. Ten z Zakliczyna, kontynuuje świetną passę, gromi kolejnych rywali i pewnie zmierza do IV ligi. Przy wygranych w zaległych spotkaniach, przewaga nad drugim miejscem będzie już dosyć bezpieczna. Teraz w weekend lider podejmie na własnym obiekcie zespół z Gromnika, który nie będziemy ukrywać, stawialiśmy w  przedsezonowych analizach znacznie wyżej w tabeli. Zdecydowanym faworytem będzie Zakliczyn, a  każdy inny wynik niż pewna wygrana gospodarzy uznamy za wielką niespodziankę.

Drugi z Dunajców, ewidentnie nabrał wiatru w żagle i jak zdjęcie zapowiedzi wskazuje – równo zbiera żniwa. Teraz pojawia niestety pewien problem, na ich drodze stanie niepokonana jak dotąd drużyna vice-lidera LUKS Skrzyszów. Ostatnia forma zespołów wskazuje na wyrównane starcie, ale jeśli zerkniemy w tabele, to zespół gości na chwilę obecną ma aż 15 punktów więcej! Zdaniem redaktorów po zaciętym boju, o jedną bramkę lepsi okażą się goście.

Redakcyjne prognozy, a poniżej kilka słów o pozostałych meczach!

Pogórze Pleśna – Olimpia Wojnicz 2:1

KS Rzuchowa – Wisła Szczucin  3:2

LKS Ładna – Unia Niedomice   3:1

Ciężkowianka Ciężkowice – Tuchovia Tuchów 1:3

Ikar Odporyszów – Zorza Zaczarnie 1:2

Dunajec Zbylitowska Góra – LUKS Skrzyszów 1:2

Dunajec Zakliczyn – GKS Gromnik 4:1

 

Jednym z sobotnich meczów będzie starcie w Pleśnej, gdzie miejscowe Pogórze zmierzy się z  Olimpią Wojnicz. Goście po zmianie trenera odżyli i wygrali dwa mecze, w których z pewnością faworytami nie byli. Podobnie będzie i teraz, biorąc pod uwagę zwyżkę formy graczy Olimpii i tak większe szanse dajemy, będącej na 6 pozycji Pleśnej. Gracze z Wojnicza bardzo potrzebują punktów, peleton ze środka stawki zaczyna im niebezpiecznie odjeżdżać, ale sądząc po ostatnich meczach nie można ich jeszcze skreślać.

Mecz KS RzuchowaWisła Szczucin, na ten mecz redakcja ostrzyła sobie zęby, biorąc pod uwagę liczbę goli, które padają w spotkaniach z udziałem gospodarzy. Zespół beniaminka świetnie się ogląda, a wszystko to, za sprawą 63 bramek w ich starciach. Średnia powyżej 5 bramek na mecz to rewelacyjna wizytówka na zaproszenie kibiców.. przed monitory jeśli będzie transmisja 😉 Przechodząc do samego boju, to obie ekipy ostatnie swoje mecze. kończyły wygrywając bądź przegrywając jedną bramką. Zapowiada się, że zobaczymy dużo goli, wygrany będzie lepszy o jednego gola, a mecz skończy się hokejowym wynikiem.

Kolejny mecz XIII kolejki to starcie LKS Ładna – Unia Niedomice. Jeszcze miesiąc temu, dopisalibyśmy gospodarzom 3 punkty przed meczem, a w zapowiedzi dodali, że goście stracą kilka goli i pojadą domu. Teraz czas oddać chłopakom z Niedomic, że wzięli się w garść i pokazali, że potrafią grać w piłkę. Wygrane z Żabnem oraz Wojniczem z pewnością dodały wiary zespołowi. Co do gospodarzy, jednego możemy być pewni, w tym meczu remisu nie będzie. Gracze z Ładnej w 11 starciach, za każdym razem zgarniali pełną pulę lub oddawali ją przeciwnikowi. Tutaj remisu też nie czujemy, czekamy na niespodziankę gości, ale mimo to stawiamy na dwubramkowe zwycięstwo gospodarzy.

Ciężkowianka Ciężkowice – Tuchovia Tuchów. Tutaj faworyt tego spotkania może być tylko jeden. Goście z 19 oczkami w tabeli plasują się na 5 pozycji, a warte podkreślenia jest również to, że rozegrali aż 10 spotkań na wyjeździe. Początek sezonu nie zwiastował takiej eksplozji formy zawodników z Tuchowa, a redakcja jest pierwsza, która dała się na to „nabrać”. Biorąc pod uwagę dotychczasowe mecze, goście strzelą przynajmniej 2-3 bramki i pewnie sięgną po 3 punkty. O gospodarzach ciężko cokolwiek dobrego napisać, jedna wygrana w 11 spotkaniach powodem do dumy nie jest, a światełka w tunelu za bardzo nie widać.

Na deser XIII kolejki zostaje batalia Ikar Odporyszów – Zorza Zaczarnie. Po niezłym starcie, wygranych derbach z Żabnem (zweryfikowanych na WO) powietrze z gospodarzy, gdzieś ewidentnie uleciało. 6 punktów uzbieranych w 11 meczach to za mały dorobek, jeśli zawodnicy z Odporyszowa myślą o utrzymaniu. Zorza natomiast wyrasta na zespół o dwóch obliczach. Gracze z Zaczarnia u siebie są groźni dla każdej z ekip, a na wyjazdach punktowanie wychodzi im zdecydowanie gorzej. Czy słabsza dyspozycja Zorzy na wyjazdach to szansa dla Ikara? Odpowiedź otrzymamy o 15:00 w niedziele.

GA
Komentarze