21-09-2020 06:42
PO 8 KOLEJKACH LUBAŃ LIDEREM - PODSUMOWANIE 8 KOLEJKI IV LIGI - GRUPY WSCHODNIEJ

Zapraszamy do podsumowania 8 kolejki IV Ligi Grupy Wschodniej. Za nami 9 spotkań, w których zobaczyliśmy aż 39 bramek. Faworyci nie zawiedli, a outsiderzy w tej kolejce, nie postarali się o chociażby jedną niespodziankę. Powoli kształtuję się nam również pierwsza trójka ligi, którą tworzą - Lubań Maniowy - Wierchy Rabka Zdrój oraz Unia Tarnów.

Oczy bolą od wyniku w Niecieczy, gdzie zawodnicy rezerw rozjechali Poprad Rytro strzelając uwaga.. 14 goli. Pewne wygrane odnotowały ekipy z Tarnowa, wygrywając zdecydowanie swoje wyjazdowe starcia. Unia wygrywając wskoczyła na "pudło", natomiast Tarnovia przesunęła się na 8 lokatę. Punkty pierwszy raz w tym sezonie straciły Wierchy Rabka Zdrój, remisując bezbramkowo na własnym obiekcie z Skalnikiem. Spotkanie to zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów, a jak przyznał sam trener gospodarzy, nikt nie zasłużył w tym meczu na 3 punkty. Potknięcie vice-lidera wykorzystał Lubań Maniowy, który wyszarpał wygraną w 90+3 minucie na boisku Wolanii Wola Rzędzińska. Do triumfu gości przybliżył po raz kolejny, niezawodny Marcinio Da Silva - autor dwóch goli w tym meczu. Do końca również walczyli gracze Limanovii, a udowodnili to strzelając dwie bramki w doliczonym czasie gry. Warto odnotować, że jeszcze w 90 minucie w tym starciu wszystko wskazywało na podział punktów. Wtedy do głosu doszli goście, zdobywając gole odpowiednio, w 95 i 96 minucie. W taki sposób pokonali GKS Drwinię i przesunęli się na 5 pozycję w tabeli. Docenić należy przełamanie beniaminka ze Słopnic, który po lekkim kryzysie zapunktował, wygrywając w starciu z Watrą, a kolejnego gola do swojego dorobku dopisał aktualny król strzelców ligi - Patryk Nowak. Podziałem punktów zakończył się mecz Okocimskiego z Orkanem, gdzie zawodnikiem meczu bez wątpienia był Michał Waśko - gracz gospodarzy, autor dwóch trafień. Nieźle zaprezentował się Metal Tarnów, który w końcówce pojedynku z Glinikiem bliski był wyrównującego gola. Niestety dla gości piłka wylądowała tylko na poprzeczce i 3 punkty zostały w Gorlicach.

Pauzowali: Poprad Muszyna, Barciczanka Barcice

Wyniki 8 kolejki:

Wierchy Rabka Zdrój - Skalnik Kamionka Wielka 0:0

Rylovia Rylowa - Tarnovia Tarnów 0:3 (B. Tokarczyk 47', K.Wilk 68' 70')

Bocheński KS - ZKS Unia Tarnów 0:3 (K.Ostrowski 21', P.Orlik 35', M.Kasprzyk 50' - samobójcza)

Glinik Gorlice - Metal Gawro Tarnów 2:1 (P.Gogola 37' 64' - J.Magdziarczyk 88')

Watra Białka Tatrzańska - Sokół Słopnice 1:3 (V.Zuiev 53' - D.Pach 45', P.Nowak 57', P.Grucel 63')

Okocimski Brzesko - Orkan Szczyrzyc 2:2 (M.Waśko 8' 73' - M.Krywoborodenko 32', M.Tabor 85')

Wolania Wola Rzędzińska - Lubań Maniowy 1:2 (Tadel 4' - Marcinio Da Silva 65' 93')

GKS Drwinia - MKS Limanovia Limanowa 1:3 (M.Krokosz 41' - P.Pławecki 65', S.Jacak 95' 96')

Brukbet Termalica II Nieciecza - Poprad Rytro 14:1 (K.Śpiewak 3' 14', A. Radwański 7', B.Snopczyński 23' 70' 75' 83', J.Pek 35' 78', P.Czarnowski 41' 54' 76', T.Matuszewski 48', P.Leżon 85' - J.Filip 55')