15-09-2020 16:38
Co ciekawego słychać w Tarnowskiej A-klasie? - Podsumowanie 6. kolejki
Podobne tematy:
fot: funpage drużyny LKS Zglobice
Miniona kolejka Tarnowskiej Klasy A - przyniosła nam wiele emocji w ostatnich minutach kilku spotkań. Co ciekawego wydarzyło się na boiskach naszej miejscowej Serie A - dowiecie się z poniższego podsumowania kolejki!

Do Gosławic w roli faworyta przyjechała drużyna z Ołpin. Jednak jak wspominaliśmy w zapowiedzi - Gosłavia na własnym terenie to bardzo solidna ekipa. Jak się okazało w tym spotkaniu świetnie przekonali się o tym goście, którzy wrócili do siebie bez zdobyczy punktowych. W rolę kata wcielił się w tym starciu Józef Wróbel, który skompletował hattricka, a jego drużyna odniosła pewne zwycięstwo 3:1.

W hicie kolejki, lepsza okazała się drużyna ze Zgłobic, która pokonała na własnym terenie KS Rzepiennik Strzyżewski 2 do 0. Dla gości to druga porażka z rzędu i po znakomitym rozpoczęciu sezonu te porażki zepchnęły beniaminka na 4 miejsce w tabeli.

Natomiast do gry o fotel lidera włączył się inny beniaminek. Biała Lubaszowa po raz kolejny udowodniła swoją dobrą dyspozycję. Tym razem na własnym boisku pokonali KS Ryglice. Jednak o zwycięstwo w tym meczu nie było tak łatwo. Decydująca bramka na wagę trzech punktów - padła dopiero w 92. minucie ustalając wynik spotkania na 2 do 1. Zwycięstwo pozwoliło Białej dorównać punktami Pogórskiej Woli - obie ekipy tracą do lidera rozgrywek zaledwie trzy oczka.

Rozstrzygnięcie w doliczonym czasie gry padło również w Koszycach Małych. Tam miejscowa Vicotira, choć prowadziła do przerwy w starciu ze Śmignem 1 do 0, to po ostatnim gwizdku - gośćie cieszyli się z kompletu punktów. Bramkę na wagę zwycięstwa w 92. minucie zdobył Piotr Kołton.

W końcówce spotkania, dużo podziało się również w Mikołajowicach. Tamtejszy Dunajec podejmował na własnym boisku KS Radlną. Było to spotkanie drużyn, które niewątpliwie potrzebują punktów, gdyż okupują dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli. Na 4 minuty przed końcem, wszystko wskazywało na to, że to goście zgarną komplet punktów - prowadząc 2:1. Jednak gospodarze pokazali, że gra się do końca i w ostatnich 5 minutach potrafili odmienić losy spotkania. Najpierw wyrównując stan gry, by dwie minuty później strzelić bramkę na wagę pierwszych punktów w sezonie.

Coraz lepiej zaczyna sobie radzić drużyna z Koszyc Wielkich, która w tygodniu wyeliminowała LUKS Skrzyszów z Pucharu Polski. Tym razem na własnym boisku bez straty gola rozprawiła się z ekipą z Lisiej Góry. Choć zwycięstwo nie przyszło tak łatwo, to na pewno gospodarze pokazują, że złapali wiatr w żagle.

Sporo bramek padło w Tarnowie, gdzie tamtejsza Iskra wysoko przegrała z ekipą z Pogórskiej Woli (2:5). Goście pokazali, na co ich stać, po tym, jak w dwóch ostatnich kolejkach zanotowali spadek formy - zdobywając punkt w dwóch meczach. Jednak zwycięstwo w tym spotkaniu, pozwoliło im wskoczyć na drugie miejsce w tabeli.

Identycznym wynikiem zakończyło się starcie drużyn LKS Wierzchosławice-Ostrów kontra WKS Siemiechów. Choć przed meczem delikatnym faworytem była raczej drużyna gospodarzy, to na boisku goście byli bezwzględni. Tak okazałe zwycięstwo może dać pozytywny impuls drużynie z Siemiechowa i w następnych spotkaniach możemy oczekiwać kolejnych zwycięstw tej drużyny.